Benim adım Adam ve şirketin baş mühendisiyim. duvar yazıcı makinesi . Şimdi, en profesyonel olan Beijing Huake Hengrun Akıllı Teknoloji Şirketi için çalışıyorum. duvar yazıcısı üreticisi Çin’de.

Beijing HuaKe HengRun Akıllı Teknoloji, dünyadaki en profesyonel dikey yazıcı üreticisidir.

Yurtdışına duvar yazıcısı satıyoruz ve bazı Çinliler size Çin’deki temsilcimiz olduklarını söylerse bu yalan olur. Onlardan bir duvar yazıcısı alsaydın, sana vermezdim. teknik Destek .

2011 yılından beri duvar yazıcıları geliştiriyor ve üretiyorum. Bu endüstrinin ölçeğinin küçükten büyüğe, duvar yazıcı sisteminin kararsızdan kararlı hale geldiğine tanık oldum.

Kaliteli, satış sonrası garantili ve uygun fiyat ile bir duvar yazıcı makinesi satın almak istiyorsanız, lütfen bu makaleyi okumak için birkaç dakikanızı ayırın. Bu makinenin avantajlarını ve dezavantajlarını ve duvar yazıcısı sektörünün tüm gelişim sürecini en objektif bakış açısıyla anlatacağım.

Aşağıdakileri içeren bu makaleyi okumak için 5 dakikaya ihtiyacınız var:

 1. Duvar Yazıcısı ve Dijital Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Arasındaki Farklar
 2. Duvar Boyama Makinesinin Kökeni ve Çin’deki Gelişimi
 3. Duvar Yazıcısını Neden Başarıyla Geliştirebiliriz?
 4. Baskı Kafası Ne Kadar Pahalıysa O Kadar İyi?
 5. Daha Ucuz Bir Duvar Yazıcısı Almak İçin İki Kez Satın Alacaksınız.
 6. Su Bazlı Duvar Yazıcısı ve UV Duvar Yazıcısı Nedir?
 7. UV Duvar Yazıcısının En İyi Kalitesi Nasıl Seçilir
 8. Doğru Çinli Duvar Yazıcı Üreticisi Nasıl Seçilir

Duvar Yazıcısı ve Dijital Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Arasındaki Farklar

Teoride, duvar yazıcısı aynı zamanda bir tür dijital mürekkep püskürtmeli yazıcıdır. Ve duvar yazıcısı, dijital mürekkep püskürtmeli yazıcı makinesi ilkesine göre geliştirildi. Ama aralarında birçok fark var.

Duvar yazıcılarını ölçmek için dijital mürekkep püskürtmeli yazıcı standartlarını kullanırsanız, büyük bir yanlış anlama olur. Açıklayayım.

Dijital Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı ile Dikey Duvar Yazıcısının Aynı Parçaları

1. baskı kafaları

Yazıcı kafası, mürekkebin sayfaya aktarılmasına yardımcı olan bir yazıcı bileşenidir. Bunu, istenen baskıyı oluşturmak için çok sayıda yazıcı püskürtme ucu aracılığıyla küçük mürekkep damlacıkları püskürterek yapar. Bu püskürtme uçlarından biri tıkandığında, çıktılarınız soluk veya çizgili görünür.
-Google’dan

DX7 Mikro Piezo Baskı Kafası
DX7 Mikro Piezo Baskı Kafası

2. RIP yazılımı

HUZUR İÇİNDE YATSIN (Raster Görüntü İşlemcisi) Yazılım
RIP yazılımı, belirli bir yazdırma ortamı için birden çok içerik türünü işler ve işlenmiş verileri son çıktı için yazıcıya iletir. RIP yazılımı, birçok dosya türünü ve dosya boyutunu yönetmeyi sağlar.—Google’dan

Dijital Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Makinesi ile Duvar Yazıcısının Farklı Parçaları

Farklı Baskı Yönü

Dijital mürekkep püskürtmeli yazıcı, mürekkebi dikey olarak aşağı doğru püskürtür. Duvar yazıcısı, püskürtme mürekkebinin düşme yönü yatay ve ileri olacak şekilde yazıcı kafasının yönünü değiştirir.
Lütfen baskı yönündeki değişikliği hafife almayın. Bu küçük değişiklik, kontrol panosu, mürekkep ve baskı kafası için birçok YENİ gereksinime sahip olacaktır. Hangi baskı kalitesini etkileyecek, bakım, vb…

Çalışma Ortamı İçin Farklı Gereksinimler

Dijital mürekkep püskürtmeli yazıcılar genellikle iç mekanlarda bulunur ve belirli bir sıcaklık aralığında çalışması gerekir. Çalışma odaları, sabit bir sıcaklık ortamında çalışmalarını sağlamak için klima ile donatılacaktır.
Ancak, duvar yazıcısının çalışma ortamı çok karmaşıktır. Hem iç hem de dış mekan, farklı sıcaklıklar, farklı rüzgar seviyeleri ve tozun tümü, duvar yazıcısı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Farklı Çalışma Yöntemi

Dijital mürekkep püskürtmeli yazıcı çalışırken, makinenin ana gövdesi hareket etmez, sadece kafa ve silindir hareket eder. Bu çalışma yöntemi, gövdeyi çok kararlı hale getirir, bu nedenle yazıcının taşıma hızı, baskı verimliliğini artırmak için çok hızlı olabilir.
Duvar yazıcısı tamamen farklı olsa da. Duvar yazıcısı çalışırken makinenin ana gövdesi hareket etmektedir. Çünkü duvar hareket etmiyor ve duvar yazıcısının taşıyıcı hızı (yani üst ve alt rayların hızı) ayarlanamıyor.

Taşıyıcı hızı çok hızlı ayarlanırsa 2 çok kötü durum olacaktır:
1. Makine kafasının, baskı kafasının zarar göreceği duvara çarpması kolaydır;
2. Tüm makine titreyecek ve baskı etkisi daha da kötüleşecek.

Duvar Boyama Makinesinin Kökeni ve Çin’deki Gelişimi

Duvar baskı makinesi 2006 yılında Japonya’da ortaya çıktı, LAC adlı şirket dikey duvar yazıcısını yarattı.

2009’da birkaç Çinli, Çin’in başkenti Pekin’de bu duvar yazıcısını geliştirdi. O zamanlar 750 model yazıcıda kullanılan termal köpüklü yazıcı kafasını kullanıyorlardı. (Bu tür bir baskı kafası Çin’de çok ucuz, fiyatı yaklaşık 10 ABD doları. Bir baskı kafası tek renk için, 4 baskı kafası CMYK için yazdırabilir).

Baskı kafası çok ucuz olmasına rağmen bir süre daha çalışabilir, bir duvar yazıcısında kullanıldığında çok kırılgandır. Bazen resmi bitirmediniz bile, baskı kafalarından biri kırılabilir ve böyle bir makineyi tam bir geniş formatlı resmi basmak için kullanmanız zor.

O zaman, Çin’deki birçok müşteri, geniş formatlı resimler yapmak için duvar yazıcısını kullanamadı. Bu nedenle, o zamanlar Çin’de duvar yazıcı makinelerinin itibarı çok zayıftı.

2011 yılında, ortağım ve ben öğrenmek için bir şirketten duvar yazıcısı satın aldık. O zaman, duvar yazıcı makinesinin baskı yönü tamamen sol ve sağdı ve basılan görüntünün maksimum genişliği 1.8 metre idi.
3 metre genişliğinde bir resim basmak istiyorsanız, resmi sadece 2 parçaya bölerek basabilirsiniz ki bu büyük bir kusur olacaktır. Teknik sebeplerden dolayı resimler dikilirken resim kalitesini ciddi anlamda etkileyecek izler olacaktır.

Duvar Yazıcısını Neden Başarıyla Geliştirebiliriz?

Bunun nedeni, Çin’de duvar yazıcısının kontrol sistemini araştırmak ve geliştirmek konusunda uzmanlaşmış bir ekip olması ve liderin Bay Liu olmasıdır.

Bay Liu’nun ekibi, 2009’dan beri mürekkep püskürtmeli yazıcılar için kontrol sistemi geliştiriyor. Bay Liu’yu bulabildiğiniz sürece, duvar yazıcı makinesini üretmek için kontrol sistemini alabilirsiniz. Ve sadece Bay Liu, duvar yazıcısının kontrol sisteminin kaynak koduna sahiptir, bu makineyi üretmeniz için size yetki verebilir.

2018 yılına kadar Çin’de sadece 4 duvar yazıcısı üreticisi vardı. Birincisi 2009 yılında, ikincisi 2011 yılında, üçüncüsü 2013 yılında, sonuncusu ise 2017 yılında kurulmuştur.

2017 yılında kurulan şirket, Bay Liu’nun duvar yazıcısı şirketidir. Daha önce kurulmuş üç şirket arasında teknolojide önemli bir fark yoktur. Çünkü hepsi Bay Liu’nun kontrol sistemi teknolojisini kullanıyorlar.

Ancak şimdi Bay Liu, tüm kontrol sistemlerini yükseltti ve tüm şirketleri artık teknik olarak diğer şirketlerin çok önünde. Ve şirketi şimdi Beijing Huake Hengrun Intelligent Technology Co., Ltd. (HKHR Tech)

Anlatımıma devam edeyim: Bay Liu’nun duvar yazıcı kontrol sistemini daha da geliştirmesiyle, sonunda Epson’un piezoelektrik baskı kafasını kullanabiliriz. Bu, makinemizi ileriye doğru büyük bir adım haline getirdi ve sonunda büyük ölçekli görüntüleri uzun süre basabiliyor. Makinenin görünümü ve yapısı da iyileştirildi.
Böylece resmin genişliği artık bizi sınırlamaz. Genellikle duvarın yüksekliği sınırlı olduğundan, çoğu durumda çok uzun bir resim basmamıza gerek yoktur, ancak çoğu zaman daha geniş bir resim basmamız gerekir.

Baskı Kafası Ne Kadar Pahalıysa O Kadar İyi?

Pahalı baskı kafaları iyi değil, aynı zamanda baskı kafalarının uygunluğunu da test etmek gerekiyor.

Epson, özellikle duvar yazıcıları için baskı kafaları geliştirmediğinden, bu baskı kafaları Epson tarafından Dijital mürekkep püskürtmeli yazıcılar için geliştirildi, bu nedenle duvar yazıcıları için hangisinin uygun olduğunu test etmemiz gerekiyor.

3 yıllık testten sonra, duvar yazıcıları için çok uygun iki Epson piezoelektrik baskı kafası olduğunu gördük. Birincisi su bazlı mürekkepler için, diğeri ise UV mürekkepler için daha uygundur.

Daha Ucuz Duvar Yazıcısını Almak İçin İki Kez Satın Alacaksınız.

2016 yılında, Çin’in duvar baskı endüstrisi, 2018’e kadar süren patlayıcı bir büyüme dönemine girdi. 2018’den sonra birçok kişi bu sektöre iyi bir kâr için girmek istiyor. Çeşitli korsanlık kontrol sistemleri ve korsanlık kontrol yazılımları gibi birçok yolu düşünmüşlerdir.

Shenzhen, Çin’in en modern şehirlerinden biri, harika bir yer. Orada bir sürü harika insan var. Apple’ın IOS sistemini Android cep telefonlarına kurabilirler ve taklit yetenekleri benzersizdir.
Ancak her şeye kadir değiller, çekirdek teknolojiyi değil, yalnızca görünümü taklit edebilirler.
Bu nedenle Apple’ın iOS sistemine sahip Android telefonları uzun süre kullanılamıyor ve taklit ettikleri duvar yazıcıları stabil çalışamıyor.
Duvar matbaacıları bunu iyi yapabilmek için uzun yıllara dayanan sektör tecrübesine ihtiyaç duyduğundan, tecrübeniz yoksa pek çok çözülemeyen problemle karşılaşırsınız. Ancak sizi makinelerini almaya çekmek için çok düşük fiyatlar kullanacaklar.

Çin’de birçok insan aldatılıyor. Bir kez makinelerinin sorunları olduğunda ve kendi başlarına çözemezler.
Bu, duvar yazıcı makinesinin tek kullanımlık bir sarf malzemesi gibi görünmesini sağlar. İyi şanslar ile, daha uzun süre kullanılabilir. Ama şansın yaver giderse, kısa sürede bozulursa çalışmaya devam edemezsin.
Garanti süresi boyunca bile kontrol sistemini sizin için ücretsiz olarak değiştiremezler çünkü diğer tedarikçiler tarafından çok yüksek bir fiyata satın alınırlar. Bu yüzden genellikle Çinli müşteriler tarafından mahkemeye çıkarılırlar.
O zaman çok garip bir fenomen bulacaksınız. Çin’de Shenzhen makineleri satan şirketler genellikle şirket adlarını ve iletişim bilgilerini değiştirir. Onlar için ve Çin dışından bir müşteriyseniz, size sadece üzgünüm diyebilirim.
Uçak biletinizin makinenin değerinden daha pahalı olması çok olasıdır. Ayrıca makinelerini satın alan bazı müşterilerle tanıştım, bazıları Avustralya’dan, bazıları Mısır’dan ve bazıları Hindistan’dan.

Su Bazlı Duvar Yazıcısı ve UV Duvar Yazıcısı Nedir?

 • Günümüzde iki ana tip duvar yazıcısı vardır. Biri duvar yazıcısı su bazlı pigment mürekkebi kullanıyor, diğeri ise UV duvar yazıcıları.
 • Su bazlı pigment mürekkebe sahip duvar yazıcıları, cam, demir sac ve diğer emici olmayan malzemelere değil, yalnızca su emici malzemelere baskı yapabilir.
  Bazı kötü satışlara kanmayın. Bazen size camına basılmış, kolayca silinebilen, su bazlı pigment mürekkebi olan bir duvar yazıcısının videosunu gösterirler.

Su bazlı mürekkepli bir duvar yazıcısı satın almadan önce, ülkenizde kullanılan duvar boyasının Çin’de kullanılana yakın olup olmadığını öğrenmelisiniz.
Duvar yazıcısı makinelerinin üreticilerinin tümü Çin’de olduğundan, hepsi test için Çin duvar kaplamasını kullanıyor ve bu büyük olasılıkla ülkenizde geçerli değil.
Tecrübelerime göre, Avrupa ve Amerika’daki duvar kaplamaları su ile temizlenebilir, bu nedenle duvar kaplamalarının hepsi oldukça su geçirmezdir.
Su bazlı mürekkepli duvar yazıcıları Amerika ve Avrupa’da özellikle restorantta kullanıma uygun değildir.
Ortadoğu ülkeleri, Asya ve Güneydoğu Asya ülkelerinde su bazlı mürekkepler kullanılabilir ve duvar boyaları Çin’dekine benzer.
Su bazlı mürekkepleri olan duvar yazıcıları için Çin’den almanızı öneririm çünkü bu mürekkeplerin formülü yaklaşık 6 yıl sonra düzeldi ve Çin dışında uygun mürekkep satın alamazsınız.
Çin mürekkepleri çok ucuz ama nakliye masrafları çok yüksek.
Yazıcıyı satın aldığınızda daha fazla mürekkep satın almanız önerilir, bu da nakliye maliyetini düşürür. Nakliye masrafları her zaman mürekkebin değerinden daha pahalıdır.

Duvar yazıcısı alabiliyorsanız, UV mürekkepli bir duvar yazıcısı almayı denemenizi öneririm.
Daha pahalı olmasına rağmen, performans daha kapsamlıdır ve çeşitli malzemelerin baskı ihtiyaçlarını karşılayabilir. Dahası, UV mürekkebini yerel olarak diğer mürekkep tedarikçilerinden satın alabilirsiniz.

UV Duvar Yazıcısının En İyi Kalitesi Nasıl Seçilir

Her şeyden önce, bu UV duvar yazıcısının beyaz mürekkebi olup olmadığını kontrol etmek için. Müşterilerimizin UV yazıcıyı tercih etmelerinin en önemli nedeni, herhangi bir malzeme yüzeyine baskı yapmaktır.
Örneğin, kırmızı bir kapağa beyaz bir bulut yazdırmak istiyorsanız, yazıcınızda beyaz mürekkep yoksa beyaz bulutu nasıl yazdırırsınız? Beyaz dışındaki tüm renklerin CMYK’dan oluşabileceğini biliyoruz. Yalnızca beyazın CMYK bileşeni yoktur, bu nedenle beyaz mürekkebin tek başına var olması gerekir.

2. UV yazıcının beyaz görüntüleri ayrı olarak yazdırıp yazdıramadığını kontrol edin. Yani, bu resimde sadece tek bir beyaz desen var ve başka renkler yok.

3. UV lambalarını kontrol edin: Duvar yazıcısında iki tür UV lambası vardır, biri su soğutmalı UV lambası, diğeri hava soğutmalı UV lambası;
Su soğutmalı bir UV lambası yapı olarak daha ucuz ve basittir.
UV lambasını soğutmak için suyu dolaştırmak için kullanılan UV lambasının yanında 2 su borusu bulacaksınız. Bu su soğutmalı sistem esas olarak bir UV düz yataklı yazıcıda kullanılır, ancak avantajları yalnızca ucuz olduğu için yavaş yavaş ortadan kaldırılmaktadır.
Ancak hacmin nakliye için çok büyük olması gibi birçok dezavantajı vardır.

Nispeten büyükse, yaydığı UV ışığı kolayca yayılır ve ışığı yoğunlaştırmaz, bu da yazıcı kafasına kolayca zarar verir.
Su soğutmalı UV, duvar yazıcıları için uygun değildir. Büyük boyutu nedeniyle taşınması kolay değildir.
Çok önemli bir şey daha var: Makineyi dış mekanlarda kullanırsanız dış ortam sıcaklığı 30 derecedir, makineniz bir süre çalışmaya başladığında bir süre sonra UV lambalı su deposundaki suyun sıcaklığı 30 derecenin üzerine çıkacaktır. derece. 30 dereceden yüksek suyun soğutma rolü oynayabileceğini düşünüyor musunuz? Bu sadece imkansız.

Hava soğutmalı UV lambası: Hava soğutmalı UV lambasının boyutu küçüktür ve taşıması kolaydır. Lamba kafası için sadece bir kontrol hattı vardır. Işık daha yoğundur ve yazıcı kafasına zarar vermez.
Ancak hava soğutmalı UV lambasının fiyatı daha pahalı olacaktır. Bu nedenle duvar yazıcılarında hava soğutmalı UV lambaları kullanan üreticilerin tamamı bilinçli üreticilerdir. En azından hepsi su soğutmalı UV lambaların dezavantajlarını biliyorlar ve müşteriler için sorunlardan nasıl kaçınacaklarını biliyorlar.

Epson yazıcı kafalı duvar yazıcısında, CMYK+W’nin 5 rengini yazdırabilen bir yazıcı kafası seçmeye çalışın, çünkü bir yazıcı kafanız daha varsa, yazıcı kafasının bakımını yapmanız gerekecektir.

2 baskı kafalı duvar yazıcı makinesi ise, lütfen her birinin CMYK tam renkli yazdırabildiğini onaylayın. Dahası, diğeri bozulduğunda her biri tek başına çalışabilir.
Ayrıca kontrol yazılımında bu iki nozulun parametreleri de ayarlanabilmektedir. Ve bu, duvar yazıcılarında çoklu yazıcı kafasının yalanlarını anlatmanın yöntemidir.

Doğru Çinli Duvar Yazıcı Üreticisi Nasıl Seçilir

 1. Çin’de duvar yazıcıları satan şirketlerin çoğu ticaret şirketleridir ve size yüksek kalitede teknik destek sağlayabilecek hiçbir Ar-Ge ve teknik mühendis yoktur.
 2. Tedarikçinin teknik mühendisi ile sohbet edin, 2-3 gün boyunca sürekli iletişim kurabilmek en iyisidir. Mühendis bir ticaret şirketinde çalışmıyorsa sizinle samimiyetle sohbet etmez, gönülsüz olur. Yazıcıyı satın aldıktan sonra iyi bir teknik servis hizmeti alamayacaksınız.
 3. Çin’de bazı şirketlerin sadece yabancı ülkelere duvar yazıcıları satması ve Çin’de asla satmaması garip. Ama Çin pazarı çok büyük. Firmamız yılda Çin’de 600’den fazla birim satmaktadır. Anladığım kadarıyla Çinli müşterilere yüksek kaliteli ürünler ve yüksek kaliteli satış sonrası hizmet sağlayamıyorlar.
 4. Bildiğim kadarıyla Çin’de 6’dan fazla duvar boyama makinesi üreticisi yok. Bu nedenle tedarikçinizin üretici olup olmadığına karar vermek çok kolaydır. Çin’deki patentlerini, ticari markalarını ve CE sertifikalarını size göstermesini isteyin. Şirket adının dosyadaki adla eşleşip eşleşmediğini kontrol edin. Ayrıca onlarla görüntülü görüşme yapabilir ve mühendisleriyle konuşabilirsiniz. Lütfen bu mühendisin gelecekte size hizmet edebilmesi gerektiğini unutmayın.
 5. Duvar boyacısı için ücretsiz yedek parçalar var, bu yüzden lütfen satıcıdan emin olun.
 6. Duvar yazıcısı, cep telefonu gibi bir meta değildir. Malları aldığınızda kullanabileceğiniz bir şey değil. Makineyi doğru bir şekilde kullanabilmeniz için sizi eğitecek, nasıl kullanacağınızı anlatacak ve makinenin bakımını nasıl yapacağınızı söyleyecek profesyonel personele ihtiyacınız var.

BİZE ULAŞIN

Denizaşırı Satış Müdürü, Alex: info@wallpaintingmachine.com
Teknik Destek Mühendisi, Adam: tech@wallpaintingmachine.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment